D O W N H I L L . GR || FORUM Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
  17380 μηνύματα σε 1578 θέματα από 1372 μέλη Τελευταίο μέλος: jeremy
* Αρχική Βοήθεια Αναζήτηση Ημερολόγιο Σύνδεση Εγγραφή DOWNHILL.GR 
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. « προηγούμενο επόμενο »
Σελίδες: [1] 2 Κάτω Εκτύπωση
Αποστολέας Θέμα: Τιμές από ελληνικά καταστήματα  (Αναγνώστηκε 3059 φορές)
amon
Downhill Hero Member
Αποσυνδεδεμένος

« στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 09:48:11 πμ »

Το ξερω οτι το ενα ειναι small και το αλλο medium απλα ειδα ενα απο τα πολλα εξοργιστικα...

http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=47030

http://www.urbanbikes.gr/default.aspx?lang=el-GR&page=21&prodid=641

ενταξει....

ΥΓ: και σε απαντηση σε ενα παλικαρι που ειδα σε ενα αλλο post, ναι πιστευω οτι πρεπει να αναφερουμε και μαγαζια και προσφορες και τιμες.Οι μονοι κερδισμενοι εμεις οι ιδιοι θα ειμαστε και ισως ειναι και ευκαιρια ορισμενοι να συνετιστουν....
ΥΓ: εχω μετοχες στην Crc !!!!! ^^ :-)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2011, 10:52:48 πμ από timos » Καταγράφηκε
BlackmanGR
Downhill Jr. Member
**
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 09:55:38 πμ »

Φιλε καποια μαγαζια ειναι μακρια! (οχι μονο στην Ελλαδα). Αλλα αμα κατσεις και ψαξεις θα βρεις πραγματα σε τιμες εξωτερικου και ακομα πιο κατω...
Και με κανα παζαρι αν παιζεις μετρητής την αγορα που θες, χτυπας ακομα καλυτερες τιμες! Αλλα για face to face συναλλαγές!
Καταγράφηκε

amon
Downhill Hero Member
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 10:09:12 πμ »

ναι γιατι οχι.Αλλα οπως ειπες και εσυ αν κατσεις και ψαξεις.Δεν ειναι καλο λοιπον καποιος που εχει βρει κατι να το αναφερει;Η διαφορα για μενα στις παραπανω τιμες ειναι τουλαχιστον απαραδεκτη...
Καταγράφηκε
kostasdh
Downhill Hero Member
Αποσυνδεδεμένος

who will buy me a pair of 721's?

« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 10:38:12 πμ »

amon πιστευω πως αξιζω το 50% του crc με τις δικες μου μετοχες...ισως το αλλο μισο να ειναι δικο σου  Γλώσσα

ασχημο που δεν προτιμαμε την ελληνικη αγορα αλλα μας εχουνε γδυσει...  Αναποφασιστικότητα .βλεπω τις αγορες μου στο crc και κοιταω το συνολικο ποσο καθε παραγγελιας και βλεπω οτι εαν κανω με τους φιλους μου 300 ευρω παραγγελια η κανονικη τιμη χωρις εκπτωση φτανει ακομα και τα 500 ευρω...  Ντροπή
και παντα σε 5-6 μερουλες σπιτακι σου ολα κομπλε...
τι να πεις μετα?
Καταγράφηκε

When others see a mountain, i see the opportunity to fly.
kostasdh
Downhill Hero Member
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 10:47:28 πμ »

συμπληρωση
εννοειτια ομως οτι ψωνιζεις απο τον φιλο σου που εχει μαγαζι οχι για να του κανεις την χαρη βεβαια αλλα γιατι προτιμας τις face to face συναλλαγες.
ομως δεν αγοραζεις κατι απο crc ας πουμε και παθει κατι και λες στον μαγαζατορα να στο φτιαξει  Σαρκασμός Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

timos
Administrator
Downhill Hero Member
Αποσυνδεδεμένος

LiFe iS a FrEe RidE

« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 10:52:22 πμ »

Το εμπόριο είναι ένα δύσκολο πράγμα και ειδικά όταν τα ίδια προιόντα υπάρχουν και σε άλλες χώρες.

Το γεγονός ότι κάποιος έχει τη δύναμη να ξεφτιλίζει κάποιες τιμές, δε σημαίνει ότι ο άλλος που το πουλάει σε κανονική τιμή είναι και αυτός που έχει το λάθος.

Αν το ελληνικό μαγαζί που ανέφερες έχει αγοράσει 10 γάντια, απλά για να μπορεί να εξυπηρετήσει κάποιους λίγους πελάτες του που θα τύχει να του τα ζητήσουν, σίγουρα δεν τα έχει αγοράσει στην ίδια τιμή που θα αγοράσει το CRC μισό container πράγματα από 661.

Ναι, κάποιοι το παρακάνουν με τις τιμές τους στο προς τα πάνω, αλλά και κάποιοι άλλοι το παρακάνουνε στις τιμές τους στο προς τα κάτω και δεν είναι λίγες οι εταιρίες που έχουν πρόβλημα με τους δεύτερους, αλλά δε μπορούν να κάνουν κάτι γιατί ταυτόχρονα είναι οι καλύτεροι πελάτες τους όσον αφορά τον όγκο των παραγγελιών και του τζίρου που τους κάνουν.

Υπάρχουν βέβαια και κάποιες εταιρίες, μικρές ή μεγάλες, που σου λένε ότι είτε θα πουλάς στην προτεινόμενη τιμή λιανικής που σου δίνω εγώ, είτε σε κόβω από πελάτη μου.

Παίζονται πολλά παιχνίδια πίσω από το εμπόριο και δυστυχώς για τον Έλληνα μαγαζάτορα δεν είναι πάντα εύκολο να ακολουθεί τις τιμές μεγάλων μαγαζιών του εξωτερικού που καταφέρνουν πολύ καλύτερες τιμές αγοράς από ότι οι δικοί μας. Σε κάποιες περιπτώσεις αν ο Έλληνας προσπαθήσει να φτάσει την τιμή του εξωτερικού, τότε πολύ πιθανόν να έχει και αρνητικό κέρδος. Σε κάποιες άλλες περιπτώσεις βέβαια, νομίζουν ότι με μία πώληση θα γίνουν πλούσιοι και τα βαράνε όσο όσο.

Είναι στο χέρι του καθενός να κάνει την έρευνα αγοράς και να αγοράσει από εκεί που πρέπει. Στη συγκεκριμένη περίπτωση η διαφορά τιμής είναι τεράστια και εγώ λογικά θα αγόραζα από CRC. Σε άλλες περιπτώσεις οι τιμές έχουν μικρή διαφορά και θα προτιμούσα τον Έλληνα, έστω κι αν πλήρωνα λίγο πιο ακριβά.  
Καταγράφηκε

BlackmanGR
Downhill Jr. Member
**
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 10:56:22 πμ »

συμπληρωση
εννοειτια ομως οτι ψωνιζεις απο τον φιλο σου που εχει μαγαζι οχι για να του κανεις την χαρη βεβαια αλλα γιατι προτιμας τις face to face συναλλαγες.
ομως δεν αγοραζεις κατι απο crc ας πουμε και παθει κατι και λες στον μαγαζατορα να στο φτιαξει  Σαρκασμός Στριφογύρισμα ματιών

εγω ντρεπομαι να παω να κανω κατι τετοιο...
τα παιρνω τα φτιαχνω μονος μου Γλώσσα σπανια παω στο μαγαζι να ζητησω καποια βοηθεια για καποιο εργαλειο που μου λυπει.

Υ.Γ. Πριν παρω την αναρτηση ειχα ρωτησει τιμες Ελλαδας.... Rock Shox Sector RL 100-140 Ελλαδα 450€ και απο bike-componenets 255 με μεταφορικα.
Φρενα Elixir R Ελλαδα 120-130 (χαριστικά κ'ολας) και τα βρικα με  160 μπρος πισω και 185αρες δισκοπλακες απο το kompressor.
Να μην πω για τα ΧΤ Σαρκασμός
Καταγράφηκε

BlackmanGR
Downhill Jr. Member
**
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 10:57:57 πμ »

Είναι στο χέρι του καθενός να κάνει την έρευνα αγοράς και να αγοράσει από εκεί που πρέπει. Στη συγκεκριμένη περίπτωση η διαφορά τιμής είναι τεράστια και εγώ λογικά θα αγόραζα από CRC. Σε άλλες περιπτώσεις οι τιμές έχουν μικρή διαφορά και θα προτιμούσα τον Έλληνα, έστω κι αν πλήρωνα λίγο πιο ακριβά.  

Εδω +125 απο εμενα στο timo!
Καταγράφηκε

kostasdh
Downhill Hero Member
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 10:59:56 πμ »

ισχυει αυτο που λεει ο τιμος για λογικα ποσα και εννοειται blackmangr οτι ειναι λιγακι ντροπη να το κανεις αυτο...  Γλώσσα
εχετε παρατηρησει ομως οτι αυτο δεν γινεται μονο στα ειδη ποδηλασιας...  Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

BlackmanGR
Downhill Jr. Member
**
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 11:15:15 πμ »

ισχυει αυτο που λεει ο τιμος για λογικα ποσα και εννοειται blackmangr οτι ειναι λιγακι ντροπη να το κανεις αυτο...  Γλώσσα
εχετε παρατηρησει ομως οτι αυτο δεν γινεται μονο στα ειδη ποδηλασιας...  Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα

Στις μηχανες παντως καποιοι μαγαζατορες το εχουν μυριστει και εχουν συμμορφωθεί αρκετα με τις τιμες και την εξυπηρέτηση! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

amon
Downhill Hero Member
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 11:25:05 πμ »

συμφωνω απολυτα με Τιμο μονο που στη συγκεκριμενη περιπτωση εμενα με νοιαζει να αγοραζω φθηνα και δεν με ενδιαφερει αν ο αλλος δεν μπορει να χτυπησει τις τιμες των μεγαλων αλυσιδων.Στο φιναλε δεν παιρνω τον μισθο που παιρνουν στο εξωτερικο οποτε ...:-)
Καταγράφηκε
lemmy
Επισκέπτης
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 11:47:44 πμ »

Tα γάντια στο CRC είναι clearance, ξεπούλημα τελευταία κομάτια σε EXTRA SMALL. Mην ψαρώνετε.
Καταγράφηκε
Lapsus
Downhill Hero Member
Αποσυνδεδεμένος

Στέλιος

« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 02:29:52 μμ »

Το όλο θέμα σχετικά με τις τιμές στο εξωτερικό και την Ελλάδα έχει πολύ ενδιαφέρον και χαίρομαι που κάποιος άνοιξε μια συζήτηση πάνω σε αυτό.

Προσωπικά το δίλημα του να πάρω κάτι από τοπικό μαγαζί ή απο το εξωτερικό το έχω αντιμετωπίσει σε τρία χόμπι με τα οποία έχω ασχοληθεί ως τώρα (μοντελισμός, μοτοσυκλέτες, ποδήλατο). Αυτό που έχω παρατηρήσει έιναι ότι όταν ένα χόμπι/δραστηριότητα είναι σχετικά μη διαδεδομένο οι τιμές στην Ελλάδα τείνουν να είναι μέχρι και διπλάσιες από αυτές του εξωτερικού ειδικά όσο πάμε σε πιο ποιοτικές ακριβές εταιρίες (βλέπε αερογράφοι Iwata, ρούχα μηχανής Dainese κτλ, ακριβά ποδήλατα & αξεσουάρ). Πάντα μιλάω για σύγκριση κανονικών τιμών Ελλάδας - εξωτερικού και όχι τιμών προσφοράς, εκποίησης κτλ. Όσο ένα χόμπι εξαπλώνεται οι καταστηματάρχες ρίχνουν τις τιμές και συχνά μπορείς να βρεις ίδιες τιμές με του εξωτερικού. Φαντάζομαι ότι αλλάζει ο αριθμός και το είδος των αγοραστών. Αντί να τα παίρνουν από λίγους "τρελαμένους" που θα πληρώσουν όσο όσο για να κάνουν το χόμπι τους πρέπει να προσαρμοστούν σε ένα κοινό που είναι μεν μεγαλύτερο αλλά ίσως βλέπει το χόμπι πιο χαλαρά ή κάποιοι είναι καινούργιοι και δεν θέλουν να δόσουν πολλά λεφτά από την αρχή.

Αυτό που κάνω συνήθως είναι να συγκρίνω τις τιμές στα τοπικά μαγαζιά και στο εξωτερικό. Σε φθηνά πράγματα πχ λάστιχα, stems αν η τιμή εδώ είναι μέχρι 20 - 25% πάνω τα παίρνω από εδώ. Σε ακριβά πράγματα πχ σκελετούς είμαι διατεθειμένος να πληρώσω μέχρι 10 - 15% πάνω. Ουσιαστικά έτσι δίνω λίγω παραπάνω από ότι θα έδινα στο εξωτερικό μαζί με τα μεταφορικά και έχω αυτό που θέλω άμεσα. Όσο όμως και να θέλω να ενισχύσω τα τοπικά μαγαζιά δεν μπορώ να δίνω 50% η ακόμα και 100% πάνω από την τιμή εξωτερικού. Επίσης συχνά κάτι που θέλω απλά δεν υάρχει εδώ. Και πάλι δεν μπορώ να πάρω κάτι κατώτερης ποιότητας ή που δεν με βολεύει ή έστω κάτι που δεν μου αρέσει οπτικά για να ενισχύσω την τοπική αγορά.

Να πω όμως ότι έχω πετύχει συχνά τοπικά μαγαζιά με τιμές ίδιες με του εξωτερικού ή με τιμές που είναι ίδιες με τις τιμές του εξωτερικού μαζί με τα μεταφορικά. Χαρακτηριστικά θυμάμαι σε μαγαζί της Θεσσαλονίκης είχα βρει τιμόνι για το cross country μου ακριβώς στην ίδια τιμή με το Chain Reaction και με τζάμπα τα περαστικά. Φυσικά το πήρα από το τοπικό μαγαζί. Το μαγαζί μπορεί να έχασε κάποια λεφτά έχοντας το τιμόνι αρκετά φθηνό αλλά από την άλλη όταν μετά από ένα μήνα ήθελα αλαγή αλυσίδας, κασέτας και μπροστά γραναζιών πήγα πάλι στο ίδιο μαγαζί γιατί μου έιχε κάνει πολύ θετική εντύπωση. Παρόμοια θετική εντύπωση μου είχε κάνει μαγαζί με ρούχα μηχανής Dainese στο οποίο είμαι ακόμα πελάτης.

Πιστεύω ότι όσο διαδίδεται το ποδήλατο αλλά και το downhill τα τοπικά μαγαζιά θα γίνονται πιο ανταγωνιστικά σε σχέση με το εξωτερικό και αυτπό θα είναι καλό τόσο για εμάς όσο και για τους μαγαζάτορες.
Καταγράφηκε

Live by the keyboard, die by the troll.
DimitrisS
Global Moderator
Downhill Hero Member
Αποσυνδεδεμένος

RIDE - bicycle workshop and more!

« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 09:46:46 μμ »

Και εγώ θα ήθελα να πω πως ψωνίζω κάπου στα 2000 ευρώ ετησίως απο crc και κανα 500 απο Ελλάδα, έτσι πως τα έχω υπολογίσει με τους λογαριασμούς τις κάρτας απο το 2009.
Τελευταία ψωνίζω απο ένα μαγαζί φίλου ο οποίος μου έχει κάνει τις ίδιες τιμές με CRC ή και καλύτερες.
Το συγκεκριμένο μαγαζί προμηθεύεται απο πασίγνωστο Έλληνα εισαγωγέα αλλά με την διαφοροποίηση πως πουλάει όχι με τις τιμές καταλόγου του Κου Εισαγωγέα αλλά με ποσοστό κέρδους στάνταρ για το μαγαζί του.
Σαν παραδειγμα θα σας πω πως πουλάει με 25% σε όλα τα προιόντα. Αποτέλεσμα είναι πως ένα avid bleed kit να κάνει 39Ε+μεταφορικά απο CRC και 35Ε απο το μαγαζί του φίλου. Και μη μου πείτε εντάξει φίλος είναι γιατί φίλος έγινε εφόσον έκανε τέτοιες τιμές.
Επίσης θα σας πω πως στο διπλανό μαγαζί που πήγαινα επι δεκαετίες, πήγα να αλλάξω κάποια περιφερειακά, τα οποία εντέλλει άλλαξα μόνος μου κάνοντας χρήση του repair stand, δυναμόκλειδου κτλ και μου ζήτησε και ένα 20άρικο. Στο νέο μαγαζί με το οποίο συνεργάζομαι δεν έχω πληρώσει ποτέ τίποτα εκτός εξαρτημάτων, όπως εργασία κτλ.
Είναι στην λογική των καταστηματαρχών το πρόβλημα.
Ο τάδε εισαγωγέας λέει τιμές πλαφόν με σταθερό κέρδος στο 50% πολλές φορές τις αξίας και το ακολουθούνε οι περισσότεροι ενώ κάποιοι άλλοι κοιτάνε να δώσουνε το ποδήλατο σε πρότυπο: αξία αγοράς χονδρικής + ΦΠΑ+ 300Ε και κάποιοι πετάνε και το ΦΠΑ τελείως...
Μέχρι στιγμής έχω πάρει ποδήλατα στα 2/3 τις τιμής τους και μην πω για εξαρτήματα. Να παίρνεις π.χ. sram link αλυσίδας απο crc 4,5E και εδώ 3Ε.Πιστεύω πως οι τιμές διαμορφώνονται ευκολα και πως η δύναμη του μετρητού είναι ανυπολόγιστη. Σε μετρητά πήρα το ΚΤΜ μου πριν ένα μήνα 600Ε κάτω απο τον κατάλογο.ΑΝ το έκανα δόσεις ας πούμε με κάρτα το ποσο στην καλύτερη θα ήτανε 2700 με μια τυπική έκπτωση απο τον έμπορο.Να κρατάτε μετρητά και θα βγείτε κερδισμένοι σε πολλές αγορές. Κανείς δε λέει όχι σε ένα ματσάκι 50αρικα οταν τρεχουνε νοικια και λογαριασμοι και μισθοι και ΤΕΒΕ κτλ. και να ειστε απολυτοι. Ή τόσα ή γεια χαρά
Καταγράφηκε
Takisanandreas
Administrator
Downhill Hero Member
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 04:42:53 μμ »

Εμείς παιδιά σαν downhill.gr φέρνουμε κάποια πράγματα σε όσο το δυνατό πιο καλές τιμές γίνεται. Έχουμε τσεκάρει πολλές φορές το CRC να τσεκάρει τις τιμές μας, μιας και κοιτούν πόσο πουλάνε οι αντιπρόσωποι σε κάθε χώρα. Μας έχει βάλει χοντρό χέρι μια φορά η Straitline γιατί πουλούσαμε πιο φθηνά σε όλο τον κόσμο! Και συνεχίζουμε να κρατάμε τις τιμές χαμηλά (και την εξυπηρέτηση όσο πιο ψηλά γίνεται) μέχρι εκεί που παίρνει...
Έχουμε και πανευρωπαϊκή (ίσως και παγκόσμια) αποκλειστικότητα, αφού φέραμε πρώτοι απ' όλες τις χώρες τα καινούργια Straitline ΑΜΡ πετάλια!
Διαθέσιμα σε 4 χρώματα προς το παρόν και έρχονται άλλα 2 στο μέλλον, μένει να τα ανεβάσει ο Τίμος και στο E-shop μας να τα δείτε, γιατί έτσι όπως πάει θα εξαντληθούν πριν τα ανεβάσει...  Χαμόγελο
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 23, 2011, 04:47:04 μμ από Takisanandreas » Καταγράφηκε
Dinios
Downhill Full Member
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 10:48:30 πμ »

Δυστιχως.. τα ελληνικα καταστήματα πέρα απο κάτι προσφορες απέχουν πολύ απο τα ξενα καταστηματα..

sorry αυτη ειναι η αληθεια κ εγω μαγαζι εχω και το βλεπω. Πολλες φορες φταίνε και οι αντιπροσωπιες εδω.

εγω ψωνίζω μόνο εδω www.chainreactioncycles.com

Καταγράφηκε

www.actionitems.gr (GPS, Ρολόγια Προπονητικά/Casual, Πολυεργαλία, Φακοί Νυκτός, Κυάλια)
Lapsus
Downhill Hero Member
Αποσυνδεδεμένος

Στέλιος

« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 01:29:29 μμ »

Εγώ θα το ξαναπώ ότι δεν είναι όλα ασπρο-μαύρο. Έχω πετύχει προϊόντα σε ελληνικά μαγαζιά με τιμές ίδιες και μικρότερες από του εξωτερικού, έχω πετύχει σε ελληνικά μαγαζιά τιμές διπλάσιες από του εξωτερικού και έχω πετύχει σε ελληνικά μαγαζια τιμές διπλάσιες από... άλλα ελληνικά μαγαζιά. Οπότε καλό ψάξιμο πριν από κάθε αγορά.

Πάντως όσον αφορα το CRC είναι αρκετά φθηνό και μερικές φορές κάνει καταπληκτικές προσφορές.
Καταγράφηκε

mpampis_
Downhill Sr. Member
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 21, 2013, 03:07:27 μμ »

Λιγο παλιο θεμα αλλα ας μην ανοιξω καινουριο, αφου θελω να ρωτησω για κατι σχετικο.

Λοιπον, σκοπευω μεσα στο καλοκαιρι να στησω ενα καινουριο dh. Προς το παρον εχω σκελετο, πιρουνι, πισω αναρτηση δισκοβραχιονα τιμονι και καποια αλλα, αλλα θα χρειαστω ολη τη μεταδοση εκτος απο δισκοβραχιονα, ροδες κομπλε, φρενα....

Την τελευταια φορα που αγορασα απο CRC επειδη μου κανανε για 2η φορα την ιδια μλκια πηρα την αποφαση να μην τους ξαναφησω ευρω. Οποτε ψαχνω να δω απο που θα παρω αυτα που θελω.
Τροχους κατα πασα πιθανοτητα θα παρω απο superstar components.
Μεταδοση λεω να παρω ΖΕΕ.... και φρενα μαλλον... ψαχνω μαγαζια εδω ελλαδα για να τα παρω, οπως και οτι αλλες λεπτομερειες χρειαστω.

Μπορειτε να ποσταρετε διευθυνσεις απο μαγαζια που να εχουν συμπαθητικες τιμες και καλη εξυπηρετηση?
Μεχρι στιγμης μαγαζι με ολα τα πραγματακια που ψαχνω (και να εχει μια σχετικη ποικιλια και αξιοπρεπεις τιμες) εχω υποψη μου τον τσιρικο με ενα γρηγορο ψαξιμο που εκανα.... προτεινετε και αλλους μαγαζατορες οποιος ξερει, ειναι καλο να εχουμε περισσοτερες επιλογες.
Πιο πανω ο Δημητρης αναφερθηκε σε καποιο μαγαζατορα, δεν ξερω αν δεις το μηνυμα δημητρη, αν θες στειλε μου την διευθυνση του ανθρωπου.
Ευχαριστω εκ των προτερων οποιον μπει στο κοπο να απαντησει  Χαμόγελο
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 21, 2013, 03:09:13 μμ από mpampis_ » Καταγράφηκε
Lapsus
Downhill Hero Member
Αποσυνδεδεμένος

Στέλιος

« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 21, 2013, 07:51:15 μμ »

Οι τιμές στα online μαγαζιά είναι λίγο... χρηματιστήριο. Παίζουν ανάλογα με την ζήτηση, με το αν θέλουν να ξεστοκάρουν κτλ οπότε το μόνο που έχω να πω είναι καλό ψάξιμο. Αφού βρεις σε τι επίπεδο παίζουν οι τιμές στο ίντερνετ μπορείς να επικοινωνήσεις με κάποια μαγαζιά εώ και να δεις τι παίζει και ίσως να τους ρωτήσεις αν είναι διατεθιμένοι να ρίξουν τις τιμές στα επίπεδα των ιντερνετικών μαγαζιών. Αν πρόκειτε να πάρεις πολλά πράγματα και να δώσεις αρκετά λεφτά μπορεί να είναι πιο θετικοί για κάτι τέτοιο. Ξέρω παιδί που το έκανε.

Off-topic: Τι σου κάναν στο CRC? Μου κάνει εντύπωση καθώς ποτέ δεν είχα πρόβλημα αππό εκεί και ήταν και πολοί τυπικοί με τις εγγυήσεις.
Καταγράφηκε

mpampis_
Downhill Sr. Member
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 22, 2013, 09:48:11 πμ »

Η απορια μου φιλε μου ειναι ποια ελληνικα μαγαζια εχουν μια σχετικα καλη ποικιλια σε εξαρτηματα για gravity bikes, και να εχουν και ψιλοκαλες τιμουλες.... Ο τσιρικος εχει ολα οσα χρειαζομαι. Ψαχνομαι για καναδυο-3 ακομα ελληνικα μαγαζια, για να εχω περισσοτερες επιλογες. Βλεπω πχ τον μαλατεστα και εχει μονο εξαρτηματα nukeproof στη σελιδα του. Ο γατσουλης εχει μονο sram. 

Στο crc δεν γινεται να εχω κανει 10 παραγγελιες, ολες τις φορες τους επαιρνε 3-4 μερες να τα διωξουν, και την τελευταια φορα που παρηγγειλα και ηθελα να αλλαξω κατι στη παραγγελλια ( εβαλα λαθος χρωμα τιμονι) να μην απανταν στα μειλ, να τα διωχνουν την αλλη μερα και μετα απο 2-3 μερες να απαντανε λυπομαστε κτλ....
Μια αλλη φορα εβαλα παραγγελια και δεν ειχαν στοκ κατι, ενω φαινοταν διαθεσιμο. Αντι να με ρωτησουν αν ηθελα κατι παραπλησιο το εδιωξαν ετσι το δεμα μονο με τα υπολοιπα μεσα. Απαραδεκτο. Δεκαρα δεν τους ξαναδινω
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 Πάνω Εκτύπωση

« προηγούμενο επόμενο »
Μεταπήδηση σε: