Ρουλεμαν-Bearings SKF στη Θεσσαλονικη

(1/1)

amon:
Στη Θεσσαλονικη οποιος χρειαζεται ρουλεμαν μπορει να κοιταξει στο καταστημα της SKF το οποιο βρισκεται :
Μοναστηριου 199
τηλεφωνο 2310556631
www.byronbearings.gr

προτιμησα να παρω απο Αμερικη τα μανισια "ιαπωνικου τυπου" για το Mongoose μου με εξτρα χρεωση 25 ευρω....στον συγκεκριμενο βρηκα καποια αλλα που επισης χρειαστηκα σε τελεια τιμη και πολυ καλυτερα απο τα μανισια.Απο οτι ειδα εχει και εξωλκεις σε πολλα μεγεθη αλλα ειναι λιγο ακριβοι(50 ευρω ο μικροτερος!!!!)

Τεσπα δεν κανω διαφημιση οποιος χρειαζεται κατι μπορει να επικοινωνησει.

KoingKoing:
Παλαιοτερα οταν εκανα Skate υπηρχε παντα το θεμα με τα ρουλεμαν καθως,το καθε ροδακι χρειαζεται απο 2 αρα συνολο 8 ρουλεμαν,τα οποια ειχαν συνεχεια φθορες και χρειαζονταν συχνα αλλαγμα...
Το να αγοραζεις συνεχεια ρουλεμαν εχει ενα κοστος οποτε παντα ψαχνεις να βρεις την πιο οικονομικη λυση για να κανεις την δουλεια σου..
Ειχα δοκιμασει τα ρουλεμαν της SKF και ειναι πραγματικα σκυλια απο θεμα αντοχης και με πολυ καλη στεγανοποιηση αλλα αν η χρηση που τα θες ειναι το μεγιστο ρολαρισμα δεν ειναι και οτι καλυτερο.Τουλαχιστων απο προσωπικη εμπειρια δεν μου χαλασε κανενα ρουλεμαν SKF αλλα τον καιρο που τα ειχα αναπολουσα τα προηγουμενα μου (Swiss Bones abec 11)

amon:
χαιρομαι που στο θεμα στεγανοποιησης και αντοχης ειναι καλα οπως λες γιατι αν εβλεπες τα προηγουμενα........μονο βραχους δεν εβγαλα αναμεσα απο τις μπιλιες....βασικα τα ρουλεμαν μπαινουν στις ενωσεις ψαλιδιου-πλαισιου οποτε τουλαχιστον σε μενα το αν ρολαρουν δεν ειναι παραγοντας που λαμβανω υποψη πριν την αγορα.

ps: εχεις δοκιμασει εσυ η κανενας αλλος ρουλεμαν με επικαλυψη λαμαρινας;τα ειδα χτες απο κοντα αλλα δεν ξερω αν κανουν για τη δουλεια μας.Απο οτι μου ειπαν επειδη τα θελουμε στεγανα, δεν κανουν για εμας.ΑΛΛΑ ειναι τερμα ανθεκτικα....

DimitrisS:
Εδώ για ρουλεμάν!!
μπορείτε να κάνετε άπειρες πατέντες για ρουλεμάν και στεγανοποίηση.
Εγώ προτιμώ ένα κολλώδες υγρό που αδιαβροχοποιεί τα ρουλεμάν και το χρησιμοποιώ κατα κόρον στη δουλειά μου που έχει να κάνει με μηχανήματα-φρούτα-χημικά-νερό.
Τα μεταλλικα καπάκια στα ρουλεμαν είναι πιο ανθεκτικά στο γρασσάρισμα με πίεση αλλά είναι άχρηστα στο ποδήλατο.
Απλά και τύπου 2rs είναι τα ιδανικότερα. Προτιμήστε όμως οπωσδήποτε τύπου 2rs για κέντρα τροχών. Και ένα έξτρα γρασσάρισμα με γράσσο λιθίου ή συνθετικό, πριν την εγκατάσταση δε βλάπτει αντιθέτως μειώνει την χωρητικότητα σε νερό στο εσωτερικο του ρουλεμαν. Με προσοχή ομως πάντα να μη χαλάσετε τα πλαστικά καπάκια όταν τα βγάζετε.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων